nasilbasarilisporcuolunur
23 Eyl

Başarılı sporcu olmak için neler yapılmalı?

Başarılı sporcu olmak için her işte olduğu gibi sporda da çok çalışmak gerekir. Sürekli tekrar yapmak, basketbolu, futbolu bir alışkanlık haline getirmek başarılı olmanın bir anahtarı.

Michael Jordan: “Kariyerim boyunca 9000’den fazla başarısız atış yaptım, 300’den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandiracak atişi ıskaladım.. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. Başarımın sırrı işte bu dur”. 

Başarılı bir sporcu olabilmek için başka bir etmen iste egolarımızdan arınmak, tam bir takım oyuncusu olmak, çok büyük yeteneklere sahip binlerce sokak basketbolcusu, halısaha futbolcusu var. Buna nazaran, biz L.Messi, M.Jordan gibi çok büyük takım oyuncularını izliyoruz. Bu yüzden egolarımızdan sıyrılmalı takımımız için mücadele etmeliyiz.

Michael Jordan: “Yetenek maçı kazandırır ama zeka ve takım oyunu şampiyonluğu!”

Başarılı bir sporcu olmak için yapmamız gereken başka bir yol ise olumsuz düşüncelerden kurtulmak. Tüm başarılı sporcular, başarılı olacaklarına inanmakta ve bu düşünceyi hiçbir zaman akıllarında çıkarmamaktalar.

Michael Jordan : “Hiç bir zaman şut atmadan önce negatif bir düşünce aklıma getirmem, çünkü negatif sonuç benim işim degil.”

Umarım sizde bir gün çok başarılı bir sporcu olursunuz yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Rating: 4.7. From 15 votes.
Please wait...

Yorum yap