21 Eyl

Basketbolda iyi şut atmak için neler yapılmalı?

Basketbol oynarken şut atmak, şut atabilmek oyunun asıl amacı ve oyuncular için büyük bir silahtır. Basketbol başlı başına bir konsantrasyon oyunu olduğu için şut atmak da başlı başına bir konsantrasyon ve odaklanma durumudur.

1-) Doğru şut stilini bul

Basketbolda doğru şut stilini bulmak çok ama çok önemli, doğru şutu bulmak için temel nokta ayaklardan güç almak, topu başımız hizasında çıkarmak ve şutu tek elimizin bilek gücüyle fırlatmak.

kobeshot

2-) Şutunuzu hızlandırın

Şutunuzu hızlı çıkarmak çok önemli,  rakip oyuncunun blok tehdidinden kaçınmak için şutunuzu çabuklaştırmalı en kısa sürede potaya o basketi atmalısınız.

stephencurryshot

3-) Gözlem yapın

Gözlem yaparak, maç izleyerek şutunuzu geliştirebilirsiniz. Yıldız basketbolcuları izleyip, onların hangi durumlarda nasıl potaya şut attıklarını gözlemleyip, kendinizde çalışıp uygulamalısınız.

basketbolgozlem

4-) Şut çalışma işidir

Basketbol yetenekten çok çalışma işi, sahanın her bölgesinden binlerce şut atıp, kendinizi geliştirmeli, her fırsatta şutunuzu geliştirmek için çalışmalısınız.

basketbolcalismak

5-) Hayal edin

Şutunuzu atarken topun nasıl girdiğini hayal edin beyninizde kurgulayın, her şutunuzu atmadan önce hayal edin, nasıl gideceğini planlayın.

basketbolhayaletmek

No votes yet.
Please wait...

Yorum yap